Лисиничі (2,3 тис. мешканців) - село Пустомитівського району, що лежить в декілька кілометрах на схід від Львова на Глинянському тракті. Над селом підвищуються Чортові скелі - найвища точка в околицях Львова, що має висоту 414 метрів над рівнем моря. Село вперше згадується у 1411 році у зв'язку з наданням Лисиничів разом із каплицею Св. Михаїла, закладеною Мичком з Куликова, отцям-домініканцям зі Львова. Проте численні дослідження кажуть, що поселення поблизу Чортових скель існувало ще за часів короля Данила, і навіть існує припущення, що первісно Львів закладався саме тут. Назва, ймовірно, пішла від якогось Лисина - людини, яку прозвали лисом за особливі риси характеру.

Лисиничі

Існує декілька версій походження назви «Лисиничі». За однією з них, первісна назва «Лісиничі» походить від слова «ліс», бо в давнину тут був дрімучий мішаний ліс. За іншою, у довколишні ліси приїжджала шляхта полювати на лисів, що й дало назву селу. Натомість, В. Лаба, посилаючись на топонімічні дослідження О. Купчинського, стверджує, що назви поселень із закінченнями на «-ичі», які виникали приблизно в VII–VIII ст., зазвичай походять від назв родів. Тобто, Лисиничі заснували нащадки якогось Лисина — людини, яку прозвали лисом за особливі риси характеру.

Лисиничі та Винники з околицями милують око своїми мальовничими краєвидами, тому в деяких джерелах цю місцевість називають «львівською Швейцарією».

Лисиничі

Народний дім

Українська греко-католицька церква Святої Параскевії

Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ) Покрови Божої Матері

Загально освітня школа І-ІІ ст.